telefon:  773 222 996 E-mail:  info@zdravemisto.cz

4 formy horciku jaka je nejlepsi

Hořčík a jeho čtyři formy

V dnešním článku Vás seznámím se 4 formami hořčíku, o kterých byste měli znát základní informace. Mějte na paměti, že není hořčík jako hořčík.

Taurát hořečnatý
je forma hořčíku vytvořená spojením aminokyseliny taurinu a hořčíku, jejichž kombinace má významně pozitivní účinky na kardiovaskulární systém. Hořčík a taurin vytvářejí společně synergický efekt, který se projevuje stabilizací buněčně membrány, zklidněním nervové soustavy a tlumením drážděných nervů. Taurin má zároveň schopnost rozvádět hořčík po buněčných membránách a díky tomu se tato forma vyznačuje vysokou vstřebatelností. Od 70 let probíhají studie, které potvrzují, že taurin jako aminokyselina má pozitivní efekt na zdraví srdce. Dokáže předcházet arytmiím a chránit srdce proti poškození způsobené srdečními příhodami.

Chlorid hořečnatý
představuje formu hořčíku, který někteří odborníci označují jako úplně ten nejlepší (i když se jedná o formu anorganických solí, které obecně mají velmi špatnou biologickou dostupnost). Upozorňují na skutečnost, že minerály se potřebují rozpustit v žaludeční kyselině kvůli tvorbě roztoku. To je také důvod, proč při suplementaci minerálů doporučujeme brát doplňky na lačno, aby všechny žaludeční kyseliny byly k dispozici k absorpci minerálů. Chlorid hořečnatý má navíc dodatečné molekuly chloridu, díky kterých se v žaludku vytvoří kyselina chlorovodíková. Tady je nutné upozornit na problémy s užíváním prostředků na snížení kyselosti. Pokud berete nějaké tyto přípravky, musíte si být vědomi, že negativně působí na chemickou přeměnu kyseliny chlorovodíkové. Chlorid hořečnatý je forma, která se využívá k ve výrobě hořčíkového oleje.

Jablečnan hořečnatý
je kombinace hořčíku s kyselinou jablečnou, která je slabá organická kyselina vyskytující v zelenině a ovoci, zejména v jablkách. Vzhledem ke slabé vazbě s hořčíkem, se tato látka lehce v těle rozpustí. Kyselina jablečná má významnou roli při chemických reakcí zodpovědné za vytváření energie a je často odborníky využívaná k léčbě chronické únavy, bolesti či nespavosti. Stejné vlastnosti jako kyselina jablečná má i jablečnan dihořečnatý, které rovněž dokáže zvýšit množství hořčíku organismu.

Oxid hořečnatý
je milně označován za vhodnou formu hořčíku vzhledem ke své vysoké hladině prvkového hořčíku. Jedna kapsle 500mg oxidu hořečnatého totiž obsahuje kolem 300mg prvkového hořčíku, což opravdu není málo. Bohužel tělo z tohoto množství využije pouze zlomek (uvádí se 4%), protože se tato forma špatně vstřebává a tudíž je biologicky nedostupná. Zbylé prvky, které se nevstřebají, zůstávají ve střevech, kde působí jako projímadlo.

 

Toto byla ukázka pouze některých forem magnesia, se kterými se můžete setkat. Pokud budete chtít informace o jiných formách, dejte na konci článku „like“ a až bude dostatek zájemců, připravíme pro Vás další článek, ať víme, že o toto téma máte opravdu zájem. Můžete nám také napsat zprávu v pravém dolním rohu našich stránek. Velmi rychle Vám odpovíme.

 

Leave your comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *