telefon:  773 222 996 E-mail:  info@zdravemisto.cz

Cayennský pepř – tobolky

287 

Cayenský pepř (Capsicum frutescens) je plod Papriky roční, působí antibakteriálně a velmi příznivě při problémech s peristaltikou a zažívacích obtížích. Jedna kapsle Cayenského pepře obsahuje 300mg této látky. Podporuje krevní oběh a uvolňuje dýchací cesty. Účinně působí při útlumu. Zabraňuje množení bakterií a virů v žaludku i trávicím traktu. Vynikající podpora při léčbě pásového oparu.

- +

KAJENSKÝ PEPŘ – jeho účinky na zdraví jsou pozoruhodné. Čtěte níže, jak působí na krevní oběh, trávení i proti rakovinnému bujení. Kajenský pepř řadíme mezi chilli papričky. Jsou to suché, drobné, kuželovité a ostře pálivé chilli papričky, které rostly původně v údolí řeky Cayen v dnešní Francouzské Guayaně a které jsou synonymem pro pálivost. Obsahují totiž látku kapsaicin, které pocit ostrosti způsobuje. Právě kapsaicin je zodpovědný za pozitivní efekt kajenského pepře na spalování tuku.

Krevní sraženiny

Kapsaicin brání vzniku krevních sraženin. Účinky kajenského pepře by mohly nahradit aspirin, který kardiaci užívají na ředění krve a to bez neblahých vedlejších účinků, jak v prevenci onemocnění srdce, tak při již rozvinuté chorobě. Kajenský pepř pomáhá udržovat normální krevní tlak. Rovněž vyrovnává v těle hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů. V zemích, kde se chilli používá velice často, mají lidé mnohem méně srdečních infarktů, mrtvice a plicní embolie.

Rýma, ucpaný nos

Kapsaicin je rovněž účinný v prevenci chronických zánětů dutin a proti ucpanému nosu. Ostrá pálivost podporuje sekreci a pomáhá očišťovat sliznici nosu.

Diabetici

Kajenský pepř je výborným zdrojem vlákniny, která zpomaluje vstřebávání cukru do těla. Proto je dobrý i pro diabetiky. Pokud jsou pravidelnou součástí jídelníčku u diabetiků, potřeba inzulínu klesá.

Imunita

Kajenský pepř s obsahem vita
minu A, B, a C, draslíku železa a vápníku, patří mezi rostliny výrazně posilující náš imunitní systém. Kapsaicin působí jako antioxidant, chová se také jako přírodní antibiotikum.

Protirakovinné účinky

Kapsaicin může pomoci předejít některým druhům rakovin. Likviduje rakovinotvorné buňky, a to tak že útočí na mitochondrie, což jsou jejich energetická centra. Způsobuje zastavená růstu těchto buněk a jejich následné zničení bez toho, že by se poškodila okolní zdravý tkáň. Velmi dobrých výsledků již bylo dosaženo při léčbě rakoviny plic, prostaty a pankreatu. Kapsaicin působí takto hlavně preventivně. Ideální je zařazovat papričky do stravy, zhruba čtyři průměrné papričky týdně.

Pohybový aparát

Kapsaicin obsažený v krémech a mastech zmírňuje bolesti kloubů při revmatismu, artritidě, a při zánětlivých onemocnění podpůrných tkání, jako jsou šlachy a vazy kloubů.

Metabolismus a trávení tuků

Zvyšuje metabolismus až o 25%. Zvyšuje i produkci žluči a žaludečních šťáv, což působí příznivě na lepší rozklad potravy a trávení příliš tučných jídel. Kyselé žaludeční šťávy kromě toho fungují anti-bakteriálně a tím ničí choroboplodné zárodky ve střevech. Mizí křeče, nadýmání, zvyšuje se aktivita střevní peristaltiky a potrava nezahnívá.

Potence

Kajenský pepř je považován za přírodní afrodiziakum. Kapsaicin stimuluje krevní oběh a tím dochází k lepšímu prokrvení celého těla. Prokrvením pohlavních orgánů se následně zvyšuje jejich citlivost. Po požití pokrmu obohaceného o chilli papričky také dochází ke zlepšení potence.

Hubnutí a kosmetika

Kromě podpory trávení papričky zvyšují pocit sytosti, jsou přírodním projímadlem a při dlouhodobé konzumaci snižují chuť na sladké a tučné. Kapsaicin podporuje produkci tepla v těle. Tím se spouští proces, který napomáhá spalování tuků, hlavně v oblasti břicha.

Kdo by se měl kajenskému pepři vyhnout

Lidé s přecitlivělým žaludkem, s žaludečními vředy, s vředy dvanácterníku.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Cayennský pepř – tobolky”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné produkty