Pelyněk černobýl - tobolky 90ks

Sušená nať podporuje tvorbu žaludečních šťáv a kyselin a tím i celkově zlepšuje trávicí činnost, tlumí žaludeční a střevní křeče. Napomáhá při obtížích se žlučníkem a dvanácterníkem, odstraňuje nechutenství. Je účinný při nemocech horních cest dýchacích, chronickém zánětu průdušek, posiluje proti chřipce a prochladnutí.

285 

Kategorie:

Lidově nazývaný peluňka, absint, bylina sv. Jana. Pro svoji typickou hořkost a vůni je používán v léčitelství již z dob 2000 let př.n.l., za starého Egypta a Řecka. Je to vytrvalá až 1,5m vysoká, rozvětvená rostlina. Působí protiparazitálně, mírní menstruační bolesti. Nať pelyňku obsahuje silice, polysacharidy, organické kyseliny, třísloviny a slizové látky. Vzhledem k nižšímu obsahu thujonu než u pelyňku pravého, jej mohou užívat i lidé s částečnou nesnášenlivostí této silice.

Vzhledem k množství a účinnosti obsažených látek není možné užívat pelyněk dlouhodobě. Může dojít k poruchám nervové soustavy, srdeční arytmii, pokles krevního tlaku a celkovou otravu organismu. Doba intenzivního užívání by neměla přesáhnout 2-3 měsíce v roce.

V balení je 90 vegetariánských kapslí, každá s obsahem 400 mg sušené natě Artemisia vulgaris.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Pelyněk černobýl – tobolky 90ks”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Přihlášení

Registrace

  • Přihlaste se

  • Please accept the Terms and Conditions to proceed.